Pani Pylińska i sekret Chopina

  • by

Éric-Emmanuel Schmitt niezwykle poczytny, świetny pisarz, ceniony i wystawiany na całym świecie dramatopisarz, jest autorem – w dużej mierze autobiograficznej – minipowieści pt. „Pani Palińska i sekret Chopina”.

Tę niepozorną książkę – na potrzeby Teatru – zaadoptował i wyreżyserował Adam Opatowicz – proponując widzom przedstawienie, w którym w lekki i dowcipny a zarazem refleksyjny sposób,  pokazuje drogę jaką należy pokonać, by odnaleźć swoje prawdziwe powołanie.

Młody student  Éric-Emmanuel, który w dzieciństwie pokochał muzykę Chopina, pragnie podszkolić swą grę na fortepianie. Znajduje zatem nauczycielkę, którą jest niekonwencjonalna polska emigrantka Pani Pylińska (Madame Paliński). Ta, zamiast oczekiwanej rzetelnej nauki gry na instrumencie, poleca Éricowi uważne obserwowanie świata, który go otacza…

Utwór Schmitta jest czułym, kameralnym wykładem o odnajdywaniu własnej drogi życia. Jest także lirycznym hołdem, jaki autor składa Wielkiemu Kompozytorowi i nietuzinkowej, oryginalnej nauczycielce, która notabene jest postacią prawdziwą.

Zapraszamy na pogodny i wzruszający spektakl.

Styczeń 13 @ 19:15
19:15 — 20:15 (1h)

Teatr Bagatela Scena na Sarego