Pomoc domowa

  • by

Pomoc domowa (La bonne Anna)

Kontynuacja brawurowego Boeinga, boeinga – Odlotowych narzeczonych w przezabawnym tłumaczeniu Bartosza Wierzbięty. Dla rezolutnej pokojówki Nadii nowa praca oznacza nowe kłopoty, choć entuzjastycznie oddający się romansom chlebodawcy pozwalają jej drenować swoje portfele i barek. W spektaklu publiczność odnajdzie wszystkie chwyty klasycznej farsy.

La bonne Anna (zaprezentowana polskiej widowni jako Perła w 1971) jest debiutem scenicznym Camolettiego z 1958 i artystyczną rozgrzewką przed wystawionym cztery lata później Boeingiem, boeingiem. Główna bohaterka, Nadia, tak wiele razy opowiada jednak o poprzednim pracodawcy: „ile ja z nim miałam nerwów, z nim i tymi jego babami!”, że miłośnicy Odlotowych narzeczonych z łatwością rozpoznają w nim Maksa. Obie sztuki stanowią odrębne całości i wciąż są wielkimi przebojami nie tylko francuskich scen.

Premiera: 15 czerwca 2016, Duża Scena

Gala premierowa: 19 czerwca 2016, Duża Scena

Dramatis personae:

Nadia: niezwykle dyskretna, małomówna półsierota. Fanka wycieczek pod Grunwald, wysokogatunkowych trunków i szeleszczących banknotów. Stara się być pomocna w domu.

Norbert: pan domu, mąż żony i ofiara szwedzkich kontrahentów. Służbowo – dyrektor działu zamówień. Prywatnie – amator pszczółek.

Olga: trochę rozkojarzona piękna żona Norberta. Pomimo że jeździ warszawą do Konga (choć nic o tym nie wie), najlepiej czuje się u siebie w domu.

Maja: wrażliwa, wdzięczna i złakniona wolnego faceta młoda kobieta odziana w różowe futerko. Jej romantyczne nastawienie do rzeczywistości jest co rusz wystawiane na ciężkie próby.

Marek: przystojny człowiek wciśnięty w nie swoją pidżamę. Posiadacz pięknego mieszkania, do którego trudno mu zaprosić ponętną kobietę.

Prapremiera spektaklu wg tłumaczenia Bartosza Wierzbięty odbyła się w Teatrze Powszechnym w Łodzi.
październik 6 @ 19:15
19:15 — 20:15 (1h)

Teatr Bagatela Duża Scena